KWAS HIALURONOWY - PRZYWRÓCENIE MŁODEGO WYGLĄDU I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
Czym jest kwas hialuronowy ?
Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca we wszystkich tkankach człowieka, głównie w skórze. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody, regulując uwodnienie tkanek. Prawidłowe stężenie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona i jędrna. Oprócz tego reguluje on odpowiedź zapalną, bierze udział w gojeniu ran a także chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.
Z wiekiem zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze maleje. Niedobór objawia się suchością, wiotkością skóry, pojawieniem się zmarszczek oraz zmianą objętości twarzy.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym


Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, bardzo lubiany przez pacjentów. Zabiegi z wypełniaczem stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy. Pozwala uzyskać natychmiastowy efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, kurzych łapek czy linii marionetki, zapewniając młodszy wygląd całej twarzy.
W jakim celu stosuje się kwas hialuronowy?

- wypełnienie zmarszczek i bruzd
- przywrócenie objętości tkanek
- poprawa napięcia skóry
- wzrost nawilżenia skóry
- pobudzenie naturalnych procesów regeneracji skóry
- powiększanie i modelowanie ust
Obszary zastosowania kwasu hialuronowego:
- Bruzdy nosowo-wargowe
- Zmarszczki między brwiami ( lwia zmarszczka )
- Usuwanie cieni pod oczami
- Dolina łez usuwanie zmarszczek
- Kurze łapki usuwanie
- Skronie usuwanie zmarszczek
- Wolumetria lifting twarzy
- Usta powiększanie i modelowanie
- Usta podniesienie kącików
- Usta nawilżanie
- Zmarszczki nad górną i dolną wargą
- Grzbiety dłoni usuwanie zmarszczek
- Policzki modelowanie i ujędrnianie
- Szyja pierścienie usuwanie zmarszczek
- Korekcja nosa
- Płatki uszu regeneracja
Przeciwwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- choroby nowotworowe
- choroby pęcherzowe skóry
- ciąża i okres karmienia piersią
- leczenie antybiotykami
- łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu
- nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze
- ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie
- opryszczka
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
- stany zapalne skóry
- zakażenia grzybiczne
Jak wygląda przygotowanie zabiegu?
Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg lekarz przeprowadza dokładny wywiad mający na celu ustalenie wskazań i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz dobiera odpowiedni rodzaj preparatu, okolicę i sposób podania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na 7 dni przed wizytą nie należy zażywać aspiryny.
Pacjenci mający skłonność do opryszczki przed zabiegiem (oraz po jego wykonaniu) powinni zastosować profilaktycznie doustną kurację antywirusową.
Jak wygląda zabieg ?
Wypełniacz w postaci plastycznego żelu wprowadzany jest do tkanek za pomocą ostrych igieł lub kaniul. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy zaczyna wiązać wodę i powiększa swoją objętość, wygładzając zmarszczki lub powiększając okolicę poddaną zabiegowi.
Kiedy widoczny jest pierwszy efekt?
Pierwszy efekt widoczny jest od razu, jednak pełnym efektem można się cieszyć po 2-3 dniach ze względu na obrzęk mogący się utrzymywać bo zabiegu. Podanie kwasu hialuronowego nie wyklucza pacjenta z codziennych zajęć.
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym zapewnia:
- naturalne wypełnienie zmarszczek,
- odmłodzenie skóry,
- poprawę owalu twarzy,
- pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny,
- zagęszczenie i ujędrnienie skóry.
Efekty po wypełnieniu zmarszczek są widoczne od razu po podaniu wypełniacza i w zależności od rodzaju preparatu oraz typu skóry pacjenta i stylu jego życia utrzymują się od 8 do 16 miesięcy.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Kwas hialuronowy zostaje stopniowo degradowany przez organizm. Po 9-12 miesiącach zabieg należy powtórzyć. Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem korzystnym i świadczy o jego bezpieczeństwie, ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny. Czas utrzymywania się wypełniacza w tkankach zależy od wieku, mimiki, trybu życia pacjenta (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, rodzaju użytego produktu oraz miejsca iniekcji.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
- unikanie wahań temperatury otoczenia zwłaszcza przez pierwsze 48 godzin do 2 tygodniu po zabiegu (sauna, łaźnia parowa, solarium, opalanie się, komory zimna (kriokomory))
- bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
- przez 48h po zabiegu podania kwasu hialuronowego należy unikać nadmiernej mimiki.
- przez 3 dni po zabiegu podania kwasu hialuronowego nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń .
- przez przynajmniej 4 tygodnie po zabiegu hialuronowym nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia, fale radiowe, ultradźwięki w okolicach iniekcji wypełniacza z uwagi na możliwą szybszą degradację podanego preparatu.
- po zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego nie należy pić bardzo gorących napojów oraz należy unikać całowania przez pierwsze 24 godziny.
- przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.